Typy AZ Alkmaar vs FC Groningen
Typ i szanse modelu z 4 listopada, 09:25
Nasz typ: AZ Alkmaar kontra FC Groningen
Model daje AZ Alkmaar 58 % szans na zwycięstwo, a przewidywane gole to 1,82 wobec 1,20. W 10 ostatnich spotkaniach AZ Alkmaar odniósł 4 zwycięstwa, a bilans bramek to 13:12; FC Groningen: 3 zwycięstwa, bilans 24:23. Rynek daje 61 %, więc przewagi nie ma. Wybieramy najbardziej prawdopodobny typ, którego kurs mieści się między 1.40 a 3.50.
- Bilans 8 ostatnich spotkań: 5 zwycięstw AZ Alkmaar, 1 remis i 2 zwycięstwa FC Groningen.
- W meczach bezpośrednich obie strony trafiały 2 razy na 8, a więcej niż 2,5 gola widzieliśmy 4 razy; przeciętnie padało 2,5 gola.
- AZ Alkmaar, 5 ostatnich spotkań: zwycięstwa 1, bilans bramek 7:7.
- FC Groningen zdobywa bramkę w 15 spotkaniach z rzędu.
Najbardziej prawdopodobne wyniki: 1:1 (11 %), 2:1 (10 %), 1:0 (8 %). Oczekiwane gole: 1,82 do 1,20.
1 wygra AZ Alkmaar
- Szansa wg modelu
- 57,7 %
- Kurs uczciwy
- 1.73
- Minimalny kurs do obstawienia (po podatku)
- 1.98
- Szansa wyliczona z rynkowych kursów
- 61,0 %
- Przewaga
- −3,3 pp
- Najlepszy kurs
- 1.55
- Wypłata przy stawce 100 zł
- 136,40 zł
Typ opublikowany 4 listopada, 09:25.
Porównanie kursów
| Bukmacher | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|
| 1.49 | 4.45 | 5.00 | |
| 1.55 | 4.70 | 5.30 | |
| 1.52 | 4.40 | 4.90 | |
| 1.52 | 4.60 | 5.10 | |
| średnia rynkowa | 1.52 | 4.54 | 5.08 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 1.73 | 4.60 | 4.86 |
| przewaga nad najlepszym kursem | −6,8 pp | +0,5 pp | +1,7 pp |
| Bukmacher | Ponad 2,5 | Poniżej 2,5 |
|---|---|---|
| 1.42 | 2.75 | |
| 1.43 | 2.82 | |
| średnia rynkowa | 1.43 | 2.79 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 1.72 | 2.38 |
| przewaga nad najlepszym kursem | −11,9 pp | +6,5 pp |
| Bukmacher | Tak | Nie |
|---|---|---|
| 1.52 | 2.36 | |
| 1.50 | 2.47 | |
| 1.53 | 2.40 | |
| 1.52 | 2.40 | |
| średnia rynkowa | 1.52 | 2.41 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 1.70 | 2.44 |
| przewaga nad najlepszym kursem | −6,4 pp | +0,5 pp |
| Bukmacher | AZ Alkmaar −0,5 | FC Groningen +0,5 |
|---|---|---|
| 1.52 | 2.40 | |
| 1.48 | 2.42 | |
| średnia rynkowa | 1.50 | 2.41 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
Oceny szans dla wszystkich rynków
| Rynek | Szansa wg modelu | Kurs uczciwy | Graj od | Rynek bez marży | Przewaga |
|---|---|---|---|---|---|
| 1X2 | |||||
| 1wygra AZ Alkmaar | 58 % | 1.73 | 1.98 | 61 % | −3,3 pp |
| Xremis | 22 % | 4.60 | 5.23 | 21 % | +1,2 pp |
| 2wygra FC Groningen | 21 % | 4.86 | 5.53 | 18 % | +2,1 pp |
| Podwójna szansa | |||||
| 1XAZ Alkmaar lub remis | 76 % | 1.32 | 1.51 | – | – |
| X2FC Groningen lub remis | 49 % | 2.06 | 2.35 | – | – |
| 12bez remisu | 76 % | 1.32 | 1.50 | – | – |
| Gole | |||||
| +1.5ponad 1,5 gola | 81 % | 1.24 | 1.41 | – | – |
| −1.5poniżej 1,5 gola | 19 % | 5.22 | 5.94 | – | – |
| +2.5ponad 2,5 gola | 58 % | 1.72 | 1.96 | – | – |
| −2.5poniżej 2,5 gola | 42 % | 2.38 | 2.71 | – | – |
| +3.5ponad 3,5 gola | 36 % | 2.81 | 3.19 | – | – |
| −3.5poniżej 3,5 gola | 64 % | 1.55 | 1.77 | – | – |
| Obie strzelą | |||||
| BTTStak | 59 % | 1.70 | 1.93 | – | – |
| BTTS nienie | 41 % | 2.44 | 2.78 | – | – |
Model wykorzystuje rozkład Poissona, uwzględniając korektę przy niskich wynikach, i dopasowano go do 10 076 meczów. Kursy rynkowe podajemy bez marży.
Forma w każdych rozgrywkach: 5 ostatnich spotkań
AZ Alkmaar RZPPP
| 05.11 | Liga Europy | 1:2 | P | |
| 31.10 | Eredivisie | @ | 0:1 | P |
| 25.10 | Eredivisie | 0:2 | P | |
| 22.10 | Liga Europy | @ | 4:0 | Z |
| 18.10 | Eredivisie | @ | 2:2 | R |
FC Groningen ZZPRP
| 01.11 | Eredivisie | 2:3 | P | |
| 25.10 | Eredivisie | @ | 2:2 | R |
| 18.10 | Eredivisie | 2:5 | P | |
| 11.10 | Eredivisie | @ | 5:1 | Z |
| 18.09 | Eredivisie | 3:0 | Z |
Trendy meczowe z ostatnich 5, 10 i 15 meczów
| Ostatnie 5 meczów | AZ Alkmaar | FC Groningen |
|---|---|---|
| Wygrane | 1/5 20 % | 2/5 40 % |
| Remisy | 1/5 20 % | 1/5 20 % |
| Porażki | 3/5 60 % | 2/5 40 % |
| Obie strzelą | 2/5 40 % | 4/5 80 % |
| Ponad 2,5 gola | 3/5 60 % | 5/5 100 % |
| Ponad 1,5 gola | 4/5 80 % | 5/5 100 % |
| Czyste konto | 1/5 20 % | 1/5 20 % |
| Bez strzelonego gola | 2/5 40 % | 0/5 0 % |
| Gole strzelone : stracone | 7:7 | 14:11 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 0/3 0 % | 3/5 60 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 2/3 67 % | 0/5 0 % |
| Ostatnie 10 meczów | AZ Alkmaar | FC Groningen |
|---|---|---|
| Wygrane | 3/10 30 % | 3/10 30 % |
| Remisy | 2/10 20 % | 3/10 30 % |
| Porażki | 5/10 50 % | 4/10 40 % |
| Obie strzelą | 4/10 40 % | 9/10 90 % |
| Ponad 2,5 gola | 4/10 40 % | 9/10 90 % |
| Ponad 1,5 gola | 7/10 70 % | 10/10 100 % |
| Czyste konto | 2/10 20 % | 1/10 10 % |
| Bez strzelonego gola | 4/10 40 % | 0/10 0 % |
| Gole strzelone : stracone | 11:12 | 24:23 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 2/6 33 % | 5/10 50 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 2/6 33 % | 1/10 10 % |
| Ostatnie 15 meczów | AZ Alkmaar | FC Groningen |
|---|---|---|
| Wygrane | 8/15 53 % | 6/15 40 % |
| Remisy | 2/15 13 % | 3/15 20 % |
| Porażki | 5/15 33 % | 6/15 40 % |
| Obie strzelą | 7/15 47 % | 14/15 93 % |
| Ponad 2,5 gola | 7/15 47 % | 14/15 93 % |
| Ponad 1,5 gola | 12/15 80 % | 15/15 100 % |
| Czyste konto | 4/15 27 % | 1/15 7 % |
| Bez strzelonego gola | 4/15 27 % | 0/15 0 % |
| Gole strzelone : stracone | 27:17 | 33:32 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 6/11 55 % | 8/15 53 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 3/11 27 % | 1/15 7 % |
Średnie wartości statystyczne z 10 ostatnich meczów
| Średnio na mecz | AZ Alkmaar | FC Groningen |
|---|---|---|
| Gole strzelone | 1,10 | 2,40 |
| Gole stracone | 1,20 | 2,30 |
| xG | 1,73 | 1,76 |
| xG rywali | 1,22 | 2,00 |
| Strzały | 15,0 | 14,7 |
| Strzały rywali | 10,3 | 15,2 |
| Strzały celne | 4,8 | 6,0 |
| Rzuty rożne | 6,5 | 4,3 |
| Rzuty rożne rywali | 3,5 | 5,8 |
| Żółte kartki | 1,8 | 1,3 |
Drużyny liczymy osobno, wykorzystując 10 ostatnich spotkań ligowych każdej z nich. Strzały, rożne i kartki podajemy tylko tam, gdzie liga publikuje te dane.
Starcia bezpośrednie: AZ Alkmaar kontra FC Groningen
- AZ Alkmaar wygrał
- 5
- Remisy
- 1
- FC Groningen wygrał
- 2
- Obie strzelą
- 2 z 8
- Gole na mecz
- 2,5
| Data | Rozgrywki | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|---|
| 22.03.2026 | Eredivisie | 3:0 | ||
| 10.08.2025 | Eredivisie | 4:1 | ||
| 11.05.2025 | Eredivisie | 3:0 | ||
| 25.08.2024 | Eredivisie | 0:0 | ||
| 11.03.2023 | Eredivisie | 1:0 | ||
| 01.10.2022 | Eredivisie | 1:4 | ||
| 21.12.2021 | Eredivisie | 1:0 | ||
| 24.10.2021 | Eredivisie | 2:0 |
Składy
Składy potwierdzone pokazujemy po ogłoszeniu ich przez kluby, zwykle około 60 minut przed meczem. Wtedy ponownie obliczamy typ.
Tabela drużyn Eredivisie
| Forma | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 11 | 7 | 4 | 0 | 33:12 | 25 | ZZZRR | |
| 2 | 11 | 7 | 3 | 1 | 30:13 | 24 | RRZZZ | |
| 3 | 11 | 7 | 2 | 2 | 35:13 | 23 | PZPRZ | |
| 4 | 11 | 7 | 2 | 2 | 28:10 | 23 | ZRPZZ | |
| 5 | 11 | 6 | 2 | 3 | 20:13 | 20 | ZPRPP | |
| 6 | 11 | 5 | 4 | 2 | 18:18 | 19 | ZRRZR | |
| 7 | 11 | 5 | 3 | 3 | 19:13 | 18 | ZPZZZ | |
| 8 | 11 | 4 | 3 | 4 | 26:24 | 15 | ZZPRP | |
| 9 | 11 | 4 | 3 | 4 | 23:22 | 15 | RZRZZ | |
| 10 | 11 | 3 | 5 | 3 | 23:27 | 14 | RRPZP | |
| 11 | 11 | 3 | 3 | 5 | 20:26 | 12 | PRZPZ | |
| 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 19:31 | 12 | PZZRP | |
| 13 | 11 | 2 | 5 | 4 | 17:19 | 11 | RRRRP | |
| 14 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:23 | 11 | PPZRZ | |
| 15 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:28 | 11 | RPPPP | |
| 16 | 11 | 2 | 3 | 6 | 16:23 | 9 | PRPPZ | |
| 17 | 11 | 1 | 3 | 7 | 13:24 | 6 | RRZPP | |
| 18 | 11 | 0 | 2 | 9 | 10:39 | 2 | PPPPP |
Pozostałe typy na niedzielę 08.11: Eredivisie
- Typy Heerenveen vs Feyenoord Rotterdam12:15 · 2 54 %
- Typy FC Twente vs Ajax Amsterdam14:30 · 1 42 %
- Typy SC Cambuur vs PSV Eindhoven16:45 · 2 67 %
- Typy FC Utrecht vs NEC Nijmegen20:00 · 1 40 %

