Typy Preston North End vs Southampton
Typ i szanse modelu z 4 listopada, 09:25
Nasz typ na Preston vs Southampton
Model daje typowi ponad 2,5 gola 58 % szans; przewidywana suma goli wynosi 2,92. W 10 ostatnich spotkaniach każdej z drużyn liczba meczów z ponad 2,5 gola wynosi: Preston North End 6, Southampton 5. Rynkowa szansa wynosi 60 %, więc przewagi nie ma. Wybieramy najbardziej prawdopodobny typ, którego kurs mieści się w zakresie od 1.40 do 3.50.
- Bilans 4 ostatnich spotkań: 1 zwycięstwo Preston North End, 1 remis i 2 zwycięstwa Southampton.
- W meczach bezpośrednich obie strony trafiały 2 razy na 4, a więcej niż 2,5 gola widzieliśmy 3 razy; przeciętnie padało 3,3 gola.
- Preston North End, 5 ostatnich spotkań: zwycięstwa 0, bilans bramek 4:14.
- Southampton: seria 6 meczów bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.
Najbardziej prawdopodobne wyniki: 1:1 (12 %), 1:2 (10 %), 0:1 (9 %). Oczekiwane gole: 1,16 do 1,76.
+2.5 ponad 2,5 gola
- Szansa wg modelu
- 58,5 %
- Kurs uczciwy
- 1.71
- Minimalny kurs do obstawienia (po podatku)
- 1.95
- Szansa wyliczona z rynkowych kursów
- 60,2 %
- Przewaga
- −1,7 pp
- Najlepszy kurs
- 1.58

- Wypłata przy stawce 100 zł
- 139,04 zł
Typ opublikowany 4 listopada, 09:25.
Porównanie kursów
| Bukmacher | 1 | X | 2 |
|---|---|---|---|
| 4.45 | 4.00 | 1.65 | |
| 4.65 | 4.15 | 1.67 | |
| 4.30 | 3.80 | 1.65 | |
| 4.45 | 4.00 | 1.67 | |
| średnia rynkowa | 4.46 | 3.99 | 1.66 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 4.62 | 4.24 | 1.83 |
| przewaga nad najlepszym kursem | +0,1 pp | −0,5 pp | −5,1 pp |
| Bukmacher | Ponad 2,5 | Poniżej 2,5 |
|---|---|---|
| 1.56 | 2.30 | |
| 1.58 | 2.35 | |
| średnia rynkowa | 1.57 | 2.33 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 1.70 | 2.42 |
| przewaga nad najlepszym kursem | −4,6 pp | −1,2 pp |
| Bukmacher | Tak | Nie |
|---|---|---|
| 1.61 | 2.23 | |
| 1.60 | 2.25 | |
| 1.60 | 2.20 | |
| 1.59 | 2.22 | |
| średnia rynkowa | 1.60 | 2.23 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
| nasz kurs uczciwy | 1.74 | 2.35 |
| przewaga nad najlepszym kursem | −4,7 pp | −1,8 pp |
| Bukmacher | Preston +0,5 | Southampton −0,5 |
|---|---|---|
| 2.13 | 1.64 | |
| 2.10 | 1.65 | |
| 2.12 | 1.62 | |
| średnia rynkowa | 2.12 | 1.64 |
| zmiana od otwarcia | bez zmian | bez zmian |
Wszystkie rynki i ich szanse
| Rynek | Szansa wg modelu | Kurs uczciwy | Graj od | Rynek bez marży | Przewaga |
|---|---|---|---|---|---|
| 1X2 | |||||
| 1wygra Preston | 22 % | 4.62 | 5.25 | 20 % | +1,5 pp |
| Xremis | 24 % | 4.24 | 4.82 | 23 % | +0,5 pp |
| 2wygra Southampton | 55 % | 1.83 | 2.08 | 57 % | −2,0 pp |
| Podwójna szansa | |||||
| 1XPreston lub remis | 49 % | 2.04 | 2.32 | – | – |
| X2Southampton lub remis | 76 % | 1.32 | 1.51 | – | – |
| 12bez remisu | 75 % | 1.33 | 1.51 | – | – |
| Gole | |||||
| +1.5ponad 1,5 gola | 79 % | 1.26 | 1.44 | – | – |
| −1.5poniżej 1,5 gola | 21 % | 4.86 | 5.52 | – | – |
| +2.5ponad 2,5 gola | 59 % | 1.70 | 1.94 | 60 % | −1,5 pp |
| −2.5poniżej 2,5 gola | 41 % | 2.42 | 2.75 | 40 % | +1,5 pp |
| +3.5ponad 3,5 gola | 33 % | 2.99 | 3.40 | – | – |
| −3.5poniżej 3,5 gola | 67 % | 1.50 | 1.71 | – | – |
| Obie strzelą | |||||
| BTTStak | 57 % | 1.74 | 1.99 | – | – |
| BTTS nienie | 43 % | 2.35 | 2.67 | – | – |
W modelu wykorzystujemy rozkład Poissona z korektą na niskie wyniki. Dopasowanie objęło 10 076 spotkań. Kursy rynkowe podajemy bez marży.
Ostatnie 5 spotkań w każdych rozgrywkach, czyli forma drużyn
Preston North End PPRPP
| 03.11 | Championship | 2:3 | P | |
| 31.10 | Championship | @ | 0:2 | P |
| 24.10 | Championship | 1:1 | R | |
| 17.10 | Championship | @ | 1:4 | P |
| 13.10 | Championship | @ | 0:4 | P |
Southampton ZRZZR
| 03.11 | Championship | @ | 1:1 | R |
| 31.10 | Championship | 4:1 | Z | |
| 24.10 | Championship | @ | 3:2 | Z |
| 17.10 | Championship | 0:0 | R | |
| 14.10 | Championship | @ | 1:0 | Z |
Trendy meczowe z ostatnich 5, 10 i 15 spotkań
| Ostatnie 5 meczów | Preston North End | Southampton |
|---|---|---|
| Wygrane | 0/5 0 % | 3/5 60 % |
| Remisy | 1/5 20 % | 2/5 40 % |
| Porażki | 4/5 80 % | 0/5 0 % |
| Obie strzelą | 3/5 60 % | 3/5 60 % |
| Ponad 2,5 gola | 3/5 60 % | 2/5 40 % |
| Ponad 1,5 gola | 5/5 100 % | 3/5 60 % |
| Czyste konto | 0/5 0 % | 2/5 40 % |
| Bez strzelonego gola | 2/5 40 % | 1/5 20 % |
| Gole strzelone : stracone | 4:14 | 9:4 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 3/5 60 % | 2/5 40 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 1/5 20 % | 1/5 20 % |
| Ostatnie 10 meczów | Preston North End | Southampton |
|---|---|---|
| Wygrane | 1/10 10 % | 6/10 60 % |
| Remisy | 2/10 20 % | 3/10 30 % |
| Porażki | 7/10 70 % | 1/10 10 % |
| Obie strzelą | 6/10 60 % | 7/10 70 % |
| Ponad 2,5 gola | 6/10 60 % | 5/10 50 % |
| Ponad 1,5 gola | 8/10 80 % | 7/10 70 % |
| Czyste konto | 0/10 0 % | 3/10 30 % |
| Bez strzelonego gola | 4/10 40 % | 1/10 10 % |
| Gole strzelone : stracone | 9:21 | 19:9 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 6/10 60 % | 4/10 40 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 2/10 20 % | 3/10 30 % |
| Ostatnie 15 meczów | Preston North End | Southampton |
|---|---|---|
| Wygrane | 1/15 7 % | 9/15 60 % |
| Remisy | 2/15 13 % | 4/15 27 % |
| Porażki | 12/15 80 % | 2/15 13 % |
| Obie strzelą | 10/15 67 % | 12/15 80 % |
| Ponad 2,5 gola | 10/15 67 % | 9/15 60 % |
| Ponad 1,5 gola | 12/15 80 % | 12/15 80 % |
| Czyste konto | 0/15 0 % | 3/15 20 % |
| Bez strzelonego gola | 5/15 33 % | 1/15 7 % |
| Gole strzelone : stracone | 13:33 | 32:15 |
| Ponad 9,5 rzutu rożnego | 8/15 53 % | 7/15 47 % |
| Ponad 4,5 kartki w meczu | 4/15 27 % | 6/15 40 % |
Statystyki średnie z 10 ostatnich spotkań
| Średnio na mecz | Preston North End | Southampton |
|---|---|---|
| Gole strzelone | 0,90 | 1,90 |
| Gole stracone | 2,10 | 0,90 |
| xG | 1,13 | 1,56 |
| xG rywali | 1,66 | 1,44 |
| Strzały | 10,7 | 14,2 |
| Strzały rywali | 17,0 | 15,7 |
| Strzały celne | 2,4 | 4,8 |
| Rzuty rożne | 5,1 | 5,0 |
| Rzuty rożne rywali | 6,4 | 4,6 |
| Żółte kartki | 2,0 | 1,4 |
Liczymy każdą drużynę osobno na podstawie 10 ostatnich spotkań ligowych. Statystyki strzałów, rożnych i kartek podajemy tylko w ligach, które je publikują.
Preston vs Southampton, bezpośrednie spotkania
- Preston wygrał
- 1
- Remisy
- 1
- Southampton wygrał
- 2
- Obie strzelą
- 2 z 4
- Gole na mecz
- 3,3
| Data | Rozgrywki | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|---|
| 02.05.2026 | Championship | 1:3 | ||
| 01.11.2025 | Championship | 0:2 | ||
| 16.04.2024 | Championship | 3:0 | ||
| 25.10.2023 | Championship | 2:2 |
Składy
Po ogłoszeniu składów przez kluby przedstawiamy potwierdzone zestawienia, zwykle około 60 minut przed meczem. Typ przeliczamy wtedy jeszcze raz.
Tabela ligi Championship
| Forma | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 14 | 8 | 4 | 2 | 29:14 | 28 | ZRZZR | |
| 2 | 14 | 8 | 4 | 2 | 30:19 | 28 | ZRZZP | |
| 3 | 14 | 8 | 3 | 3 | 25:17 | 27 | ZRZZZ | |
| 4 | 14 | 7 | 5 | 2 | 26:13 | 26 | ZZPZZ | |
| 5 | 14 | 8 | 2 | 4 | 22:17 | 26 | PZRZZ | |
| 6 | 14 | 8 | 2 | 4 | 21:16 | 26 | ZPPZP | |
| 7 | 14 | 7 | 4 | 3 | 20:15 | 25 | ZZRZR | |
| 8 | 14 | 6 | 5 | 3 | 36:21 | 23 | ZZPPR | |
| 9 | 14 | 6 | 4 | 4 | 20:17 | 22 | PZRZZ | |
| 10 | 14 | 6 | 4 | 4 | 19:16 | 22 | ZRZRZ | |
| 11 | 14 | 5 | 6 | 3 | 22:17 | 21 | ZPZPR | |
| 12 | 14 | 6 | 0 | 8 | 27:24 | 18 | PPZZZ | |
| 13 | 14 | 5 | 3 | 6 | 23:24 | 18 | PRPZP | |
| 14 | 14 | 5 | 3 | 6 | 20:22 | 18 | ZPZPP | |
| 15 | 14 | 5 | 3 | 6 | 16:19 | 18 | PPRZP | |
| 16 | 14 | 4 | 5 | 5 | 17:19 | 17 | PZPPZ | |
| 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 19:26 | 17 | ZRPPZ | |
| 18 | 14 | 3 | 6 | 5 | 22:23 | 15 | ZRZPR | |
| 19 | 14 | 4 | 3 | 7 | 14:24 | 15 | PRZPP | |
| 20 | 14 | 4 | 2 | 8 | 13:23 | 14 | PZPPZ | |
| 21 | 14 | 3 | 5 | 6 | 11:22 | 14 | RPPPP | |
| 22 | 14 | 1 | 7 | 6 | 18:26 | 10 | RPPRR | |
| 23 | 14 | 1 | 4 | 9 | 11:29 | 7 | PPRPP | |
| 24 | 14 | 1 | 2 | 11 | 12:30 | 5 | PPRPP |
Inne typy: Championship, sobota 07.11
- Typy Wrexham vs Wolverhampton13:30 · 2 41 %
- Typy Portsmouth vs Stoke City13:30 · −2.5 56 %
- Typy Bristol City vs Norwich City13:30 · 1 38 %
- Typy West Bromwich Albion vs Millwall16:00 · −2.5 51 %
- Typy Watford vs Middlesbrough16:00 · BTTS 55 %
- Typy Queens Park Rangers vs Lincoln City16:00 · +2.5 54 %
- Typy Charlton Athletic vs Sheffield United16:00 · −2.5 52 %
- Typy Cardiff City vs Burnley16:00 · 1 37 %
- Typy Blackburn Rovers vs West Ham United16:00 · 2 56 %
- Typy Birmingham City vs Swansea City16:00 · −2.5 52 %

